سه شنبه, 12/22/1396 - 14:20
اسرائیل ستیزی در ورزش جهان|بایکوت کردن تیم تنیس اسرائیل توسط وزیر ورزش آفریقای جنوبی/ "اسرائیل دشمن ما بوده و خواهد ماند

اسرائیل ستیزی در ورزش جهان|بایکوت کردن تیم تنیس اسرائیل توسط وزیر ورزش آفریقای جنوبی/ "اسرائیل دشمن ما بوده و خواهد ماند

وزیر ورزش آفریقای جنوبی دلایل جالبی برای بایکوت کردن بازی تنیس تیم‌های آفریقای جنوبی و رژیم صهیونیستی داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، در سال‌های اخیر بودند ورزشکاران و تیم‌های غیرایرانی که از رویارویی با ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس یا سفر به این منطقه خودداری کرده یا رفتاری از خود نشان داده‌اند که بیانگر ناراحتی آنها از اقدامات رژیم صهیونیستی بوده است، رژیمی که براساس گزارش‌های منابع رسمی فلسطینی، فقط از سپتامبر سال 2000 میلادی تا آوریل سال 2017، بیش از 3000 کودک فلسطینی را به‌قتل رسانده است. در این مدت همچنین بیش از 13 هزار کودک فلسطینی را مجروح و بیش از 12 هزار کودک را بازداشت کرده است. هم‌اکنون نیز حدود 300 کودک فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در حبس هستند. اسرائیل تا پیش از سال 2015 به‌طور متوسط سالانه 700 کودک فلسطینی را بازداشت می‌کرد، اما از زمان آغاز «انتفاضه بیت‌المقدس» این تعداد به‌میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

 

در ماه ژانویه 2018، تولاس اِنکسی، وزیر ورزش و سرگرمی آفریقای جنوبی بازی تیم‌های تنیس آفریقای جنوبی و رژیم صهیونیستی که قرار بود در چارچوب جام دیویس در شهر پروتوریا واقع در آفریقای جنوبی برگزار شود را بایکوت کرد.  تولاس اِنکسی در نامه‌ای سرگشاده‌ای نوشت: «واقعاً دوست داشتم در مسابقات جام دیویس حضور پیدا کنم، اما با توجه به نگرانی که فعالان حقوق بشر و هموطنانم از حضور یک تیم اسرائیلی در این مسابقات داشتند، به این نتیجه رسیدم که بهتر است برای تماشای این مسابقات حضور نداشته باشم».

وزیر ورزش و سرگرمی آفریقای جنوبی همچنین در پاسخ به نامه گروه‌های ضداسرائیلی که از او خواسته بودند در تقابل تیم‌های تنیس آفریقای جنوبی و رژیم صهیونیستی حضور پیدا نکند، نوشت: «وحدت بین‌المللی و بایکوت علیه آپارتاید آفریقای جنوبی نقش بزرگی در آزادی ما داشت. در واقع یکی از مشهورترین شعارهایی که از متن آن بیرون آمد این بود که "ورزش عادی با رژیم غیرعادی وجود ندارد"».

در ادامه یادداشت وی آمده است: «شورای تحقیقات علوم انسانی آفریقای جنوبی در سال 2009 گزارشی مستند از اینکه چطور اسرائیل در قلمرو سرزمین‌های اشغالی، آپارتاید را به اجرا گذاشته، تهیه کرد. زمانی که در سال 2012 از ورودم به فلسطین جلوگیری شد،  تبعیض و اشغال اسرائیل را تجربه کردم. در پاسخ به این اتفاق و کارهای دیگری که رژیم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها کرده، اسقف اعظم دسموند توتو (اهل آفریقای جنوبی) و خیلی دیگر از چهره‌های سرشناس آفریقای جنوبی از جهانیان خواسته‌اند تا از فلسطینیان حمایت کنند».

فدراسیون تنیس آفریقای جنوبی نیز در آن زمان اعلام کرد این مسابقات طبق برنامه از پیش‌ تعیین شده برگزار خواهد شد. فعالان حقوق بشر آفریقای جنوبی و گروه‌های ضداسرائیلی نیز در همان موقع اعلام کردند برنامه‌ریزی کرده‌اند بیرون از محل برگزاری مسابقه تنیس آفریقای جنوبی - رژیم صهیونیستی بنرها و پلاکاردهایی ضداسرائیلی و در حمایت از فلسطینان به نمایش بگذارند.

اداره آموزش و پرورش و اتحادیه کارگری ملی و بهداشت آفریقای جنوبی نیز در حمایت از این حرکت وزیر ورزش آفریقای جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «فلسطینی‌ها در دهه 80 در جنگ علیه آپارتاید ما را با تمرین‌های نظامی و منابع دیگر یاری رساندند. آنها دوستان ما بودند و همچنان دوستان ما باقی می‌مانند. در مقابل اسرائیل برای رژیم آپارتاید سلاح فراهم می‌کرد تا مردمان ما را قتل‌عام کنند. اسرائیلی‌ها دشمنان ما بودند و دشمنان ما باقی می‌مانند».

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
Mackenzie (تایید نشده) گفت:
چهارشنبه, 05/27/1400 - 17:49

Дом Гуччи смотреть фильм онлайн

Kian (تایید نشده) گفت:
چهارشنبه, 06/17/1400 - 03:46

смотреть фильмы

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
سوال امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.