متن رونده

این مطلب ۴۶۷۶ بار خوانده شده

یادداشت/ «پوريای ولی‌»های ورزش را تنها نگذاریم

نسخه مناسب چاپ

 نگاه ويژه رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين سرمايه‌ها وظيفه مسئولان ورزش كشور را در رسيدگي به آنها دوچندان مي‌كند، وظيفه‌اي كه تاكنون به درستي انجام نشده و نبايد در معافيت از چند ماه خدمت باقي‌مانده، تقديرها، تشكرها و عكس‌هاي يادگاري خشك و خالي خلاصه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، روزي كه عليرضا كريمي‌ پهلوان كشتي ايران به ديدار رهبر معظم انقلاب رفت، روزي فراموش نشدني براي او و براي تمام آنهايي بود كه به آرمان‌هاي نظام مقدس اسلامي‌مان پايبند بوده، هستند و خواهند بود.

آن روز رهبر فرزانه انقلاب دو مورد مهم را به عليرضا كريمي يادآور شدند؛ اول اينكه حركت پهلوانانه‌ او را يك اقدام پورياي ولي‌گونه عنوان كردند و دوم اينكه به كريمي يادآور شدند كه اين كار بزرگ را براي خودش حفظ كند. به جز اين موارد ايشان خطاب به وزير ورزش هم فرمودند كه پاداش اين پهلوان فراموش نشود، دستوري كه وزير ورزش با اعلام اينكه دو برابر هم پاداش مي‌دهيم به آن پاسخ داد. حالا و با گذشت چند ماه از آن روز حرف‌هاي عليرضا كريمي نشان از عدم تحقق وعده‌ها دارد. كريمي و مربي‌اش به سبب پايبندي به آرمان‌ها و ارزش‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي، به‌رغم تمام تلاشي كه خادم، رئيس فدراسيون كشتي انجام داد با محروميت روبه‌رو شدند و تأسف‌آور اينكه امروز ديگر خبري از آن همه تقدير، تشكر و عكس‌هاي يادگاري با اين پهلوان نيست.
ديروز خبر رسيد كه كريمي از ادامه خدمت سربازي معاف شده، اما آيا اين كافي است و آینده او را تضمین می‌کند؟ اين روزها اصلاً كسي از حميدرضا جمشيدي مربي عليرضا كريمي خبر دارد؟ رهبر فرزانه انقلاب به كريمي فرمودند كه اين اقدام را براي خود حفظ كن و قدردان آن باش. ايشان اين مسئله را به كريمي گفتند، اما اگر خوب دقت كنيم روي ديگر اين سخن به صورت مستقيم به مسئولان ورزش برمي‌گردد، آقاياني كه بعد از گرفتن عكس‌هاي يادگاري بايد به فكر حمايت مالي و معنوي از امثال عليرضا كريمي باشند تا آنها بتوانند بدون دغدغه به كارشان ادامه دهند و با افتخار بگويند كه ما به آرمان‌هاي نظام و انقلاب پايبنديم و با اتكا به همين نظام و انقلاب حتي اگر قرار باشد باز هم از رويارويي با نمايندگان رژيم اشغالگر قدس امتناع كنيم، اين كار را با افتخار انجام مي‌دهيم و پاي تعليق آن هم مي‌ايستيم.
شنيدن حرف‌هاي عليرضا كريمي و مربي او كه البته اين روزها كسي سراغي از آنها نمي‌گيرد، بسيار ناراحت‌كننده است. اينكه آنها را تنها بگذاريم و به وعده‌هاي داده شد، عمل نكنيم، كاري است كه موجب شادي دشمن و دلسردي قهرمانان و پهلوانان پرافتخار اين مرز و بوم مي‌شود.
امثال كريمي با هزاران زحمت و مشقت آماده مي‌شوند و به سبب اعتقاد به آرمان‌هاي نظام چشم روي موفقيت، پيروزي و كسب مدال مي‌بندند و اين وظيفه مسئولان ورزش كشور است كه بعد از آن شرايط را به گونه‌اي فراهم كنند كه به فرمايش رهبر انقلاب، اين ورزشكاران جوان قدر حركت پورياي‌ ولي‌گونه خود را بدانند و آن را حفظ و حتي تبليغ هم كنند.
گلايه‌هاي كريمي را بايد جدي گرفت. او تنها نيست، خيلي از ورزشكاران اين ديار در طول سال‌ها و دهه‌هاي گذشته اين اقدام بزرگ را انجام دادنده‌اند و ‌ فراموش شده‌اند و اگر مراسمي كه هر ساله از سوي سازمان بسيج ورزشكاران در بزرگداشت آنها برگزار مي‌شود، نبود به طور حتم اصلاً ديده نمي‌شدند، چون مسئولان بلندپايه ورزش و مسئولان فدراسيون‌ها تاكنون كوچك‌ترين حركتي براي ارج نهادن به كار بزرگ اين ورزشكاران پهلوان انجام نداده‌اند. كريمي از خدمت معاف شد، اما پهلوان كشتي ايران جوان جوياي نامي است كه حالا مي‌خواهد با هدف قرار دادن رهنمودي كه از رهبرش گرفته، پيش برود و در اين راه نيازمند حمايت بيشتر و بهتر است. نه تنها كريمي كه تمام آنهايي كه پاي آرمان‌هاي انقلاب ايستاده‌اند، چشم انتظار اين حمايت‌ها هستند. مسئولان ورزش بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه رسيدگي به وضعيت اين قهرمانان و پهلوانان جوان ايران حالا ديگر خواست رهبر انقلاب است، همان خواسته‌‌اي كه مخاطب آن سلطاني‌فر وزير ورزش بود، خواسته‌اي كه تاكنون به مرحله اجرا نرسيده است كه اگر غير از اين بود گلايه‌هاي كريمي رسانه‌اي نمي‌شد تا مورد سوءاستفاده معاندين نظام قرار گيرد.
امثال عليرضا كريمي سرمايه‌هاي بزرگ و ارزشمند ورزش ايران هستند، سرمايه‌هايي كه مي‌توانند نام ايران اسلامي را بر بالاترين قلل افتخار قرار دهند. اين سرمايه‌ها در مواجهه با دشمنان قسم خورده كشور و نظام نيازمند حمايت هستند. نگاه ويژه رهبر معظم انقلاب اسلامي به اين سرمايه‌ها وظيفه مسئولان ورزش كشور را در رسيدگي به آنها دوچندان مي‌كند، وظيفه‌اي كه تاكنون به درستي انجام نشده و نبايد در معافيت از چند ماه خدمت باقي‌مانده، تقديرها، تشكرها و عكس‌هاي يادگاري خشك و خالي خلاصه شود.

دسته بندی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

چند رسانه ای